Srednja škola Zvane Črnje Rovinj

Anketa
Koliko dnevno provodite vremena za računalom ili koristeći mobilne aplikacije za zabavu?

OPĆI AKTI ŠKOLE

« Prosinac 2018 »

Ispis statistike od 4. 9. 2010.

Z A P I S N I K

1. konstituirajuće  sjednice VIJEĆA RODITELJA održane dana 28.rujna 2017., u SŠ Zvane Črnje Rovinj, u učionici 4, s početkom u  17:00 sati.

NAZOČNO: 12  roditelja (od ukupno 15).

NENAZOČNO:Sandra Boljunčić (3.a), Silvija Ćosić (2.c), Tatjana Horvat (4.c) i Mirjana Frantal Jadreško (4.d) koji su opravdali izostanak

Konstituirajuću sjednicu sazvala je ravnateljica, konstatirala da sjednici prisustvuje natpolovična većina roditelja učenika.

Predlaže se slijedeći

DNEVNI RED

1. Međusobno predstavljanje roditelja – izbor predsjednika, zamjenika i zapisničara

2.   Informacije o Pravilnicima (na web stranici Škole)

- Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i

srednjoj školi

• Pravilnik o izvođenju izleta, ekskurzija i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti izvan škole
  • Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoških mjera
  • Pravilnik o kućnom redu
  • Usvajanje Izvješća o realizaciji godišnjeg plana  i programa za školsku godinu 2016./2017.
  • Plan i program rada VR
  • Razno
  1. Prezentacija prijedloga Školskog kurikuluma i Godišnjeg plana i programa.

AD 1.

Nakon pozdrava  ravnateljica je pozvala roditelje da se predstave i kažu svoja zapažanja o školi kako bi se međusobno upoznali.

Za predsjednicu je predložena Diana Debeljuh, zamjenucu Kristina Mamontov.

Za zapisničara se predlaže:

- Vlado Stanković

Jednoglasno se donosi

O D L U K A

Za predsjednicu Vijeća roditelja izabrana je Diana Debeljuh.

Za zamjenicu predsjednice Vijeća roditelja izabrana je Kristina Mamontov.

Za zapisničara Vijeća roditelja izabran je Vlado Stanković.

Predsjednica se zahvalila na povjerenju i izjavila da će o slijedećem sazivu sjednice

Vijeća obavijestiti ravnateljicu na vrijeme.

Predsjednica je ponovo dala riječ ravnateljici, koja je nastavila sa sjednicom.

AD 2.

Ravnateljica je nazočne upoznala s Pravilnikom o načinima, postupcima i elementima

vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi. Roditelji su komentirali da su s tim

Pravilnikom bili upoznati na roditeljskim sastancima, te da su upoznati s istim na web-u škole.

Nazočni su informirani o izmjenama i dopunama Pravilnika o izvođenju izleta, ekskurzija… te o načinu formiranja povjerenstava za date izlete u kojima i roditelji igraju važnu ulogu.

Prisutni su upoznati i sa Pravilnikom o kriterijima za izricanje pedagoških mjera

koji se isto tako nalazi na web stranici Škole.

Prisutni su informirani o Pravilnik o kućnom redu.

AD 3.

Ravnateljica je u kratkim crtama informirala prisutne o sadržaju Izvješća o

realizaciji godišnjeg plana i programa za šk.god. 2016./2017.

Jednoglasno je donijeta

O D L U K A

Usvaja se predloženo Izvješće o realizaciji godišnjeg plana i programa za šk.god. 2016./2017.

AD 4.

Ravnateljica je predložila plan i program rada Vijeća roditelja za škol.god. 2017./18.

Jednoglasno je donijeta

O D L U K A

Usvaja se  plan i program Vijeća roditelja za šk.god. 2017./2018.

AD 5.

Ravnateljica je prezentirala u kratikim crtama prijedlog Školskog kurikuluma i Godišnjeg plana i programa.

Sjednica Vijeća Roditelja završila je u 18.15.

KLASA: 003-05/16-01/01                                                                       RAVNATELJICA:

URBROJ: 2171-08-12-16-01                                                                       Ingrid Sau, prof.mentor

ZAPISNIČAR:                                                           PREDSJ. VIJEĆA:

Vlado Stanković                                                           Diana Debeljuh