Srednja škola Zvane Črnje Rovinj

Anketa
Koliko dnevno provodite vremena za računalom ili koristeći mobilne aplikacije za zabavu?

OPĆI AKTI ŠKOLE

« Listopad 2017 »

Ispis statistike od 4. 9. 2010.

Ovaj mjesec: 1954

O školi

Školski kurikulum Srednje škole Zvane Črnje predstavlja dokument temeljen na NACIONALNOM OBRAZOVNOM KURIKULUMU, a obuhvaća procese, aktivnosti i sadržaje usmjerene ka ostvarivanju vizije i misije naše škole.
Školski kurikulum pomiče težište nastavnog procesa s nastavnog programa na učenika i njegov osobni razvoj i postignuća. Smisao nastave nije puka realizacija programa već razvoj ljudskih mogućnosti svakog učenika.

VIZIJA: - Uspješna i moderna škola u kojoj se učenici osjećaju prihvaćeni i koja im omogućuje optimalan razvoj mogućnosti kroz kvalitetno obrazovanje te stjecanje kompetencija za uspješan nastavak obrazovanja, konkurentnost na tržištu rada, kao i socijalnu odgovornost i etičnost. Škola kroz odgoj i obrazovanje potiče prijateljstvo, iskrenost, timski rad, kreativnost i ekološku osviještenost pritom surađujući s ostalim školama, lokalnom zajednicom i ostalim dionicima.

MISIJA: - Škola u kojoj stručni i kreativni nastavnici istražujući najbolje i najsuvremenije dostupne metode, pristupe i iskustva, vode učenike u osobnom (intelektualnom i emocionalnom) razvoju u cilju postizanja profesionalnog uspjeha, osobne dobrobiti i potiču ih da postanu društveno odgovorni građani.

KLJUČNI CILJEVI – MJERE USPJEHA:

Osobne kompetencije

• Samopouzdanje i samostalnost
  • Odgovornost, socijalna obveza i tolerancija
  • Spremnost za aktivno sudjelovanje u društvenom životu

Stručne kompetencije

• Profesionalni standard u struci i poučavanju
  • Stručno isticanje u postizanju uspjeha učenika

Socijalne i metodičke kompetencije

• Sposobnost samostalnog učenja i postupanja
  • Spremnost na napore
  • Timska suradnja